Histamine intolerantie, dieet vrij van histamine/biogene aminen
22-10-2008 om 17:24 uurHallo,
Had dit bij HVJJV neer gezet, maar daar is het in feite niet echt voor. Dus nu even een apart topic. Want er zullen best meer mensen misschien wel intresse in hebben.
Ik heb met een dieetist gemaild over mijn klachten*astma, darmen, huid..etc* en mijn hele voorgeschiedenis. En nu is de kans groot dat ik een Histamine Intolerantie heb, iedereen heeft dit wel iets, maar bij sommige mensen is die drempel veel lager, waardoor je dus veel sneller klachten krijgt.
Nu zit Histamine in erg veel voedsel en je hebt ook voedsel wat histamine vrijmaakt. Nu is het de bedoeling dat ik 6weken een enorm streng dieet ga volgen, waarbij ik alle producten met veel histamine/biogene amine/histamine vrijmakers moet vermijden en dan kijken of mijn klachten minder worden. Is dat zo, dan heb ik ik dus die intolerantie en moet ik gaan uitvogelen welke producten ik wel of niet kan verdragen. Dit alles onder begeleiding van de dieetist, omdat het echt erg zwaar is!
Heeft iemand er toevallig ervaring mee??
Kunnen we hier tips, ervaringen, recepten, producten etc..uitwisselen!
Liefs,
Jitske.
Edit rahimns: Antwoord van Snotneusje
Reactie op snotneusjehallo
ik volg het histamine beperkende dieet op advies van een allergologe...
héél streng en heel intensief maar mijn wereld is erdoor veranderd ! ik ging vroeger 7 keer op 1 dag naar de wc, héél snel rennend en diaree altijd en nu ga ik eens in de 2/3 dagen en ik voel me 200% beter !
ik heb heel lang het vaste dieet gevolgd, zeker 6 maanden en mag nu elke week 1 ding uitproberen.
als je meer info wilt of gewoon wil mailen, stuur me dan een prive bericht. ik heb ook een yahoogroup onder mijn hoede genaamd HISTAMIENTJE. hier zijn meer mensen die het dieet volgen en het staat vol met recepten o.a.
groetjes nicole