COPD Gold III

06-11-2013 om 00:54 uur

Sinds enkele jaren heb ik eveneens COPD. Een stevige roker gedurende meer dan 40 jaar is niet bevordelijk voor de gezondeid. Nu reeds een 4-tal jaren rookvrij, doch veel te laat. Elke dag lijkt het bergaf te gaan en vele zaken zijn voor mij niet haalbaar. Afwassen moet in meerdere keren gebeuren, evenals stofzuigen, poetsen, koken en douchen. Soms is er niet genoeg adem om fatsoenlijk te eten en moet ik een rustpauze inleggen.
Mijn wagen zal ik verplicht zijn om weg te doen.
Afval naar de containers brengen is ondoenbaar (+/- 20meter)
Ik heb de beschikking over zuurstof, zowel gasvormig als met een zelf aangekochte concentrator, die ondanks zijn Chinese afkomst zijn werk naar behoren doet.
Mijn garage bevindt zich onder een ander appartements gebouw, afstand 30 meter, niet haalbaar meer.
Momenteel laat ik mijn boodschappen brengen, hetzij door familie of door CaddyHome.
Bed opzoeken dikwijls in de vroege uurtjes aangezien s'avonds het ademen iets beter gaat.
Het is niet plezierig meer !!
Paul

06-11-2013 om 01:26 uur

Paul heel veel sterkte.

Denk dat dit helaas voor vele copd'ers op gaat.

Login of registreer om te reageren
06-11-2013 om 01:42 uur

Wij proberen er het beste van te maken.

Login of registreer om te reageren
06-11-2013 om 09:50 uur

hallo Paul,

Tja,ik was ook ne zware roker,heb tussen de 43 en45 jr gerookt..enben binnen 6 dagen één jaar rookvrij.
Voor het poetsen daar heb ik iemand voor,poetshulp met diensten cheque's
Ik doe,nog wel de boodschappen....maar dan kalmpjes aan hoor....bij een inspannig is erook veel gesnak naar adem bij....en de extra 32kg bijgekomen kg's doen er geen goed aan.
Spijtig genoeg,doe ik nu de boodschappen per e-bike,een geluk voor mij,de suppermarkt is achter de hoek.
Ikvind Caddyhome niet slecht,maar hun produkten zijn duurder dan in een andere suppermarkt,en dat weerhoudt me om die firma te bellen.
Hou je sterk...je bent zeker niet alleen.

Groetjes,
ps:doe je wagen niet weg,dat is je vrijheid....anders ben je thuis opgesloten!

Login of registreer om te reageren
06-11-2013 om 12:20 uur

Ik ben nogal punctueel om vreemden aan mijn spulletjes te laten zitten. Zodoende probeer ik toch een beetje onderhoud zelf te doen. Ik geraak zelfs niet meer aan mijn garage, laat staan autorijden. Ik heb hier lang over nagedacht omdat ik erg tevreden ben van mijn wagentje die mij 13 jaar gediend heeft.
De producten van Caddyhome zijn inderdaad prijzig, gemak hoeft nu eenmaal betaald te worden. Voor mij een grote oplossing en de 7 euro levering is niet onoverkomelijk.
Enkele weken geleden was ik ook nog in staat zelf mijn boodschappen te doen, het gaat vlug bergaf.

Login of registreer om te reageren
06-11-2013 om 12:43 uur
Reactie op paulv


Enkele weken geleden was ik ook nog in staat zelf mijn boodschappen te doen, het gaat vlug bergaf.



Herken je problemen erg goed. Het zal misschien ook zo zijn dat het op en neer gaat, bij mijzelf in ieder geval wel, dit went nooit. Zo heb ik periodes dat het boodschappen doen wel mogelijk is en zo zijn er momenten dat ik weinig of niks kan.

Daarom heb ik twee diepvriezers, waarvan eentje een diepvrieskist is en maak vaak in het voren eigen diepvries maaltijden. Beschik ook over een vacuüm machine en dan gaan de maaltijden vacuüm de vriezer in. Boodschappen doe ik heel planmatig heb een redelijke voorraad en als ik van iets de laatste pak of eerder zeg een minimale veiligheidsvoorraad die ik aanhoudt gaat het op de boodschappenlijst ik grijp eigenlijk zelden of nooit mis. In ieder geval heeft het zo zijn logistieke huishoudelijke aanpassingen. Het "Ik zelf doen" wil ik net als jij niet 123 uit handen geven.

Sterkte en succes.

Login of registreer om te reageren
06-11-2013 om 17:51 uur

Op mijn studio is weinig plaats voor een grote diepvriezer, ik kocht mij een zogenaamd opzetmodel, beter dan niets. In de ijskast is bovenaan ook nog beperkte ruimte voor diepvriesopslag. De apotheker heeft zopas een fles zuurstof gebracht, Service met een hoofdletter.
Ik heb altijd voldoende voorraad voor noodgevallen. Mijn eetgewoonten zijn niet erg afwisselend, elke dag fritjes :) met wisselende toespijs. Niet erg gezond, maar naar wat moet ik nog uitzien?

Login of registreer om te reageren