Stofzuiger van Dyson via astma fonds actie.
07-06-2011 om 11:08 uurHoi Marc,
Topic "Stofzuiger van Dyson via astma fonds actie." kan worden afgevinkt. Deze is niet door de Advieslijn beantwoord, maar door een collega van communicatie.
Met dank.
Vriendelijke groet,
Tine Fokker
Over Dyson stofzuiger gesproken:
Een stofzuigerzakloze stofzuiger lijkt me juist heel slecht voor longpatienten, want als je hem legen moet, waait al het stof overal heen en dat kan toch niet de bedoeling zijn.
Het spaart misschien stofzakken uit, maar verder lijkt het me niet gezond.
Of zie ik dat verkeerd???
Beste Christiana,
Het voordeel van een zakloze stofzuiger is dat er minder stof in de lucht wordt geblazen tijdens het stofzuigen. Maar inderdaad een minpunt is dat bij het legen van de stofzuiger opgezogen stof vrij komt. De patiƫnt kan dit dus beter niet zelf doen.
Vriendelijke groet,
advieslijn
Ik heb sinds 4 jaar een Dyson, de speciale allergy uitvoering. De bak legen is een fluitje van een cent, als je je gezicht afwendt en je sluit meteen na het legen van het reservoir de klep van de afvalemmer, adem je geen stof in. Er wordt idd minder stof in de lucht geblazen, dat kun je goed zien als je in het volle zonlicht stofzuigt. Voordeel vind ik ook dat je de bak af en toe uit kunt soppen. Doe je dat niet, komt er na verloop van tijd een zurige lucht vrij tijdens het stofzuigen. (dat is ook de reden dat mensen geen tweede kopen, hoor ik) Ik zuig altijd eerst wat waspoeder op, maar sinds kort verkoopt de Action geurige korreltjes, die je eerst kunt opzuigen. Maar dat is uiteraard niet geschikt voor mensen die reageren op geurtjes!
Ik vind de zuigkracht trouwens wel wat tegenvallen. Mijn schoonloopmat moet ik altijd nazuigen zonder zuigmond.
Zelfs met een HEPA 14 filter blijf ik last houden van benauwdheid na het stofzuigen(of verschonen van de stofzuigerbak).
Ik laat door de huishoudelijke hulp daarom dus ook alleen boven zuigen(aangezien ik daar tot 3 uur nadien niet hoef te zijn) en beneden mogen ze alleen maar vegen.
Vegen geeft bij mij, mits goed uitgevoerd, geen benauwdheid.