V: Ineens weer astma
24-08-2014 om 10:37 uurHallo,
Ik ben nieuw hier en naarstig op zoek naar een oplossing voor mijn probleem. Ik heb sinds mijn jeugd astma. Heb flink wat medicijnen gehad (veel onderhoudsspul), met uiteraard de Ventolin voor acute aanvallen. Maar sinds een jaar of tien heb ik geen last meer. Ik ben de onderhoudsmedicijnen gaan afbouwen en gebruikte op een gegeven moment ook geen Ventolin meer, zelfs niet als ik in een muffig huisje of hotel op vakantie sliep. Ik was er zo blij mee. Tot ik dit jaar, eind mei, verkouden werd, een longontsteking kreeg en echt last van kortademigheid en enorme snotaanvallen. Dus met flink veel tegenzin weer aan de Ventolin. Dit duurde tot aan onze vakantie, dus alle pillen gingen mee op vakantie. In uiteraard weer een wat muffig vakantiehuisje. Maar daar helemaal geen last meer, geen enkel pufje genomen. En helaas, we zijn nu twee dagen terug en ik ben weer kortademig, met nachtelijke snotaanvallen. Dus ik moet wel haast concluderen dat het aan ons huis ligt. Nu ben ik natuurlijk heel erg aan het nadenken wat er veranderd is sinds eind mei, maar eigenlijk zijn er toen niet echt dingen veranderd. Wel hebben we een verbouwing achter de rug (nieuwe slaapkamer), maar die was al eind december gereed. Hoe kan ik achterhalen wat het probleem is? Heeft iemand suggesties of bestaat er een checklist om je hele huis na te pluizen? Alvast dank voor een reactie.
Het hoeven natuurlijk ook geen grote dingen te zijn waar je last van moet hebben.
Het kan ook iets kleins zijn, bijv. een nieuw kleedje waardoor er toch net meer stof ligt (en dus de drempel net overschreden wordt). Of dat er even minder/anders goed schoongemaakt is? Ik noem maar even wat dingen.
En natuurlijk die longontsteking heeft ook niet meegeholpen natuurlijk. Dat moet je denk ik ook niet vergeten.
Waar ben je op vakantie geweest? Misschien was daar de buitenlucht wel een stuk beter voor je ten opzichte van je woonplaats.
Ha Lonnetje,
Je zegt dat de slaapkamer verbouwd is. Het opbouwen van een allergie merk je niet altijd 1, 2, 3. Dat gaat eerst ongemerkt. Uiteindelijk heb je longontsteking gekregen en waarschijnlijk ook meer tijd in je nieuwe slaapkamer doorgebracht. Nu je met vakantie bent geweest en weer in aanraking komt met die ‘grondstof’ reageren de luchtwegen wel direct.
Als ik jou was, zou ik zelf een lijst maken van ‘grondstoffen’ die sinds die tijd nieuw voor je zijn. Vergeet ook hout, spaanplaat of MDF niet. Dat je allergisch kunt zijn voor hout kan je o.a. lezen op de ARBO-site (beroepsziekten). Deze site http://www.hcto.be/pdf/houtstof_final_030607.pdf vond ik zelf ook erg interessant. Sommige houtsoorten zijn zelfs giftig en in geperst hout weet je niet welke resten van houtsoorten ze daarvoor hebben gebruikt. Overal zijn MAC-waarden voor, maar als je er niet tegen kan, heb je pech en last van je luchtwegen.
Sterkte met je zoektocht.
Hallo Lonnetje,
Bij verergering of vermindering van luchtwegklachten kunnen vele factoren meespelen.
Inderdaad is het heel goed mogelijk dat het in dit geval ligt aan een verandering in je woonomgeving (je slaapkamer). Ventileer je voldoende? Heb je misschien nieuw laminaat (een laminaatvloer kan formaldehyde afgeven).
Een longverpleegkundige kan vaak goed ondersteunen bij het achterhalen van het probleem (soms zelfs een huisbezoek brengen).
Hopelijk kom je er snel achter wat het is.
Met vriendelijke groet,
De Advieslijn.