Immunotherapie starten - Beantwoord -
05-05-2025 om 14:29 uurHallo!
In het kort zal ik even mijn verhaal delen om mn vraag wat duidelijker te maken. Ik heb heftig astma en ben het afgelopen jaar meerdere keren opgenomen geweest met een aanval en vaak vernevelen op de eerste hulp. Wat astma betreft zijn we met verschillende dingen bezig en heb ik nu 'ademfysiotherapie', dat lijkt iets te werken aangezien ik een erge disfunctionele ademhaling heb. Ik ben ook vaak extreem moe en heb een hele slechte conditie.
Nu heb ik dus ook allergiƫn, o.a. een huisstofmijt waarde van >100. De arts heeft immunotherapie voorgesteld, omdat mn astma dan waarschijnlijk ook minder wordt aangezien ik allergisch astma heb.
Ik moet kiezen tussen injecties of tabletten, ik heb helemaal geen angst voor prikjes ofzo dus wat dat betreft zou het geen probleem zijn. Wel lijkt het me intensief omdat je ook elke week naar het ziekenhuis moet. Omdat ik komende zomervakantie een tijdje weg ben kunnen we dat pas na de vakantie starten, wat ik wel weer lang vind duren. Tabletten kan ook maar dat is wel elke dag.
Komende tijd is erg belangrijk en druk op school (ik zit in de 5e) dus als ik er bijwerkingen van krijg start ik liever later, maar anders het liefst zo snel mogelijk.
Heeft iemand advies voor mij?
Groetjes!
Hoi Soof, wat een lastige situatie he. Ik ben moeder van een kind dat met zo'n traject bezig is. Hij heeft ook enorme huisstofmijtallergie. Hij is 11. Het is absoluut intensief om elke week naar het ziekenhuis te gaan voor de prik. We hebben toch gekozen voor de prikkenkuur, omdat hij pas met 12 in aanmerking kwam voor de pillen en de school zo vies is, dat wachten eigenlijk geen optie was. Ik lees dat je hoopt dat je astma rustiger wordt, maar ik heb begrepen dat het effect van de prikken echt lang kan duren. Als het al effect gaat hebben, dit gaf bij ons de kinderarts aan. Als je pas na de zomer kunt starten, en wel gewoon nu al met de tablet versie kunt starten, zou ik daarvoor gaan. Elke week naar het ziekenhuis, wrs in de ochtend, betekent dat je veel school mist en dat is super onhandig. Althans, onze kinderen (allebei astma) balen enorm van al die afspraken onder schooltijd. Bij die pillen heb je dat niet. Onze kinderarts noemde ook dat de pillenkuur minder belastend is, en dat dit haar voorkeur doorgaans heeft. Het effect zou hetzelfde zijn.. maar ieder lijf is anders en ik ben geen arts. Alleen zelf astma met huisstofmijt allergie en twee kinderen met astma, waarvan eentje ook met huisstofmijt. Hij zit nu in de zgn 'onderhoudsfase', dus na die eerste 15 weken. En dat valt hem zwaarder. Hij heeft minder energie en is veel moe, daar baalt hij van. Hij kan wel inmiddels door z'n neus ademhalen en hij heeft minder last van de stoffigheid van zijn klaslokaal, en dat vinden we wel enorme winst. Succes met het maken van je keuze, en hopelijk heeft het effect. Elke keer ziek worden is waardeloos, dat ervaren we hier helaas te vaak. Groetjes, Rosanne
Heel erg bedankt voor uw reactie! Het niet door je neus kunnen ademen herken ik ook heel erg, het zou heel fijn zijn als dat dus wat zou verbeteren. Aangezien ik al veel school heb gemist en dat liever niet 'onnodig' nog meer zou willen, ga ik wel voor de tabletten denk ik. Binnenkort spreek ik mijn arts weer en dan maken we een keuze en gaan we ook snel beginnen.
Heel veel sterkte nog voor uw zoon en hopelijk heeft het effect!
Groetjes!
beste Sooff
er valt veel te vertellen over desensibilisatie/immuuntherapie (IT). je schrijft dat je allergieen hebt, dus niet alleen HSM allergie. dat maakt de kans dat IT het goed gaat doen wel minder omdat je de andere allergieen niet aanpakt. tevens moet je je realiseren dat IT niet direct gaat helpen, daar gaat tijd overheen. wordt besloten om voor meerdere allergenen te desensibiliseren wordt ook daarvan de kans op groot succes minder vergeleken met een mono-allergie en die te behandelen.
er is veel te winnen met een gedegen onderhoudsmedicatie. daar zijn standaarden voor. en in jouw geval dus ook de neus behandelen. wat vaak niet wordt overwogen is het inzetten van montelukast tabletten. voordeel daarvan is dat ook die behandeling klachten van onderste en bovenste luchtwegen kan verbeteren en dat het weinig bijwerkingen kent. nadeel is dat het niet bij iedereen helpt en dat bij sommige mensen het middel al na een week helpt maar je vaak ook wat langer moet wachten voor het effect heeft. eigenlijk pas na 2-3 maanden stoppen als het weinig blijkt te doen.
tot slot heb je wellicht een verhoogd totaal IgE. ook daarvoor bestaat een therapie (injecties met anti-IgE) die wel langere tijd doorgegeven moeten worden. die injecties kun je zelf leren zodat je uiteindelijk niet altijd naar het ziekenhuis hoeft daarvoor.
succes