Na 3.5 week weer pijn na ruiterembolie voor- en achterkant longen - Beantwoord
02-11-2026 om 09:07 uur3.5 week geleden heb ik een ruiterembolie gehad en nu gebruik ik Eliquise. Eigenlijk vond ik dat ik vooruitging behalve de vreselijke vermoeidheid die in de middag ontstaat. Maar sinds een paar dagen heb ik een soort spierpijnen boven mijn borst en aan de zijkant. Bij rustig liggen neemt dit af. Ik durf mijn internist hierover niet te bellen omdat hij aangaf dat ik mijn vragen moet opsparen tot de controleafspraak.
Vragen:
Zijn dit de pijnen aan long, borstvliezen waar veel over gesproken wordt?
Hoe komt het dat deze pijnen ineens weer toenemen na 3 weken?
Kun je hier altijd je internist over bellen of kan dat alleen bij koorts en benauwdheid.
Hartelijke groet,
Linsie
Hallo Linsie,
Ervaring heb ik niet met een ruiterembolie. Wel heb ik geleerd dat je bij vragen of twijfel over je gezondheid je arts kunt bellen. Je zou ook je huisarts kunnen bellen wanneer je de stap naar de internist te groot vindt.
Hopelijk kan deze je geruststellen of een advies geven wat je het beste kunt doen bij bepaalde klachten.
Sterkte en beterschap.
Groetjes Spirit
Beste Linsie,
Het is belangrijk dat je de bloedverdunners goed inneemt. Zolang je dit doet (zoals je aangeeft) is de kans klein dat de longembolieën weer toenemen.
Vaak zie je in de periode van herstel van longembolieën verandering van pijnklachten. Meestal neemt de pijn in de loop van de tijd af, maar soms kan dit ook tijdelijk toenemen. Dit kan onderdeel van een normaal herstel proces zijn. Als er sprake is van koorts of toename van de kortademigheid moet je zeker contact opnemen met je behandelend arts. Ook als je het niet vertrouwt is het goed om contact op te nemen met de internist of je huisarts.
Met vriendelijk groet Bas Langeveld, longarts
Dank je wel voor jullie antwoorden.
Hartelijke groet,
Linsie
Ik heb geen ervaring met longembolie maar wel met pijnklachten bij ernstig astma. Zou fysiotherapie misschien nog kunnen helpen?
De internist kan wel zeggen dat je je vragen moet bewaren tot de controleafspraak maar houd je daar aub niet aan vast en volg altijd je eigen gevoel. Als je het niet vertrouwt bellen!!
Ik ben vandaag bij de huisarts geweest. De klachten zijn of overbelaste spier van anders ademen , bewegen of inderdaad longvlies. Ik heb er vanacht slecht van geslapen. Mijn huisarts was heel boos op de internist en gaf aan dat het hun baan is en dat ik daar altijd vragen moet kunnen stellen. Verder gaf ze aan of ik wilde dat zij de internist hierop aan ging spreken. Dat heb ik maar niet gedaan. In ieder geval voelde ik mij erg welkom bij de huisarts en mag altijd bellen. Dank je wel voor jullie support dat heeft geholpen om na een zeer slechte nacht vanochtend gelijk te bellen.
Wauw wat fijn van de huisarts! En goed dat je gegaan bent. En hopelijk wat gerustgesteld. En de internist heeft makkelijk kletsen... goed gehandeld !! Beterschap!