Verstopte inhalator - Beantwoord -
19-08-2025 om 20:06 uurIk gebruik een Foster 200/6. Deze zit meestal 1x verstopt rond de 40 e verstuiving. wat ik nu doet , buiten de normale schoonmaak perikelen, trek ik de aluminium koker eruit en zet hem in een mok met warm water, en laat hem zo even staan. Dit helpt soms, maar die witte aanslag binnenin zit behoorlijk vast. Dus ook uit dat kleine gaatje waar het gas uinkomt. Dit ook al eens gemeld bij mn apotheker maar die wilde er niets mee. Hij ligt thuis in een keukenkastje opgeslagen. Weten jultieme nogen een oplossing
Ik heb al 10 jaar Foster en dit heb ik nooit. Als ik de dingen heb opgehaald leg ik ze in de koelkast tot ik ze gebruik. Wel iedere keer heel goed schudden voor gebruik. Er zit ook nooit witte aanslag in de houder. Ben erg benieuwd hoe dat bij jou ontstaat. Misschien ook koelkast ipv keukenlade gaan gebruiken???
Dag Leen,
Heeft u al eens geprobeerd je inhaler te bewaren op een andere plaats. Ik kan mij inbeelden dat door vocht en damp dat je in de keuken vaak hebt uw inhalator sneller gaat blokkeren. Ik heb een gelijkaardig probleem met berodual doordat ik het altijd meeneem en niet in ideale situatie bewaar.
Het beste,
Tamia
Beste Leen,
Wat vervelend en dat zou niet mogen gebeuren. Helaas heb ik ook niet de ultieme oplossing. De uitstroomopening van de inhalator mag niet na 40 inhalaties al verstopt zitten.
Ik heb dit probleem nog niet eerder mee gemaakt in de praktijk. De vloeistof in het spuitbusje van de Foster is een oplossing van de geneesmiddelen in alcohol. Dus als de uitstroomopening van het spuitbusje weer verstopt is dan is het beter deze niet in water te zetten maar in pure alcohol te weken. Ik verwacht dat het daar wel goed in zal oplossen. Controleer of de inhalator het dan weer goed doet door een test dosis in de lucht.
Helaas heb ik niet een verklaring voor de verstopping van de uitstroomopening. Bewaart u de inhalatoren voordat u deze aanbreekt in de koelkast? En gebruikt u een inhalator Foster dagelijks? Of gebruikt u deze een tijd niet? Een inhalator is buiten de koelkast beperkt houdbaar. Deze is op kamertemperatuur 3 maanden houdbaar.
Het spijt met dat ik u niet beter kan helpen. Ik verwacht dat de fabrikant Chiesi u verder kan helpen. U kunt ze bellen op het telefoonnummer: (0)88 501 6400. Meer informatie over het bedrijf kunt u terugvinden op https://www.chiesi.nl/contact/. Ik hoop dat zij wel een verklaring en een oplossing hebben voor de verstopping. Wij zijn natuurlijk nieuwsgierig dus als u meer weet dan lezen we dit graag terug.
Met luchtige groet,
dr Anne
Hallo
Ik gebruik geen foster maar alvesco en daar had ik het ook mee dat hij verstopt ging ziten telkens als ik over de helft van mijn gebruik was ik kreeg 120 dosis per verstuiver heb met de apotheek overleg gehad zij hebben dit ook met hun leverancier besproken zij wisten het ook niet ik had gelezen dat er ook verstuivers zijn van 60 en probleem heb ik niet meer mogelijk heb je voor jou medicijnen ook lagere dosis in verstuiver en kan het jou ook helpen .
Groet sander
Ik heb dat ook een paar keer gehad.
Je mag nooit de verstuiver eruit halen. Mijn apotheek heeft gemaild naar fabrikant en die geeft aan dat het probleem wel bekend is. Heeft ook een gebruiksaanwijzing erbij gedaan.
Misschien heb je wat aan de adviezen hieronder.