Gezond leven moet makkelijker worden

25-09-2007 om 19:13 uur

Het moet veel makkelijker worden om gezond te eten, genoeg te bewegen en niet te roken. Zo moeten gemeenten zorgen dat er genoeg ruimte is om te sporten en komt er een verbod op reclame voor alcohol op televisie tussen 6 uur 's ochtends en 9 uur 's avonds.

Cursussen stoppen met roken en bewegen op recept moeten in het basispakket van de ziektekostenverzekering. Dat schrijft minister Klink van Volksgezondheid in de kabinetsvisie gezondheid en preventie. Klink wil ook bekijken of het zin heeft ongezond voedsel duurder te maken. De slechte gewoonten leiden tot steeds meer chronisch zieken, schrijft de minister. Dat komt overigens ook door de vergrijzing.

Het aantal mensen dat bij de Voedsel en Waren Autoriteit werkt moet worden uitgebreid, zodat zij beter kunnen controleren of winkeliers geen alcohol en tabak aan minderjarigen verkopen. De bewindsman geeft extra geld aan scholen, die hun leerlingen ook in staat stellen te sporten. De belastingen op alcohol en tabak gaan volgend jaar omhoog om roken en drinken te ontmoedigen. Vanaf volgend najaar krijgt iedereen van 60 jaar of ouder de griepprik, nu kan dat vanaf 65 jaar.

De verschillen in levensverwachting tussen relatief rijke mensen met een hoge opleiding en armere mensen, vaak met een lage opleiding, zijn nog net zo groot als een paar jaar geleden. Of je werkt, waar je woont en hoeveel je verdient bepaalt nog steeds of je langer leeft. Gemiddeld scheelt dat vijftien jaar.

Bron: De Stentor

Login of registreer om te reageren