Copd en logopedie
08-02-2026 om 21:16 uurHeeft iemand misschien ervaring (bij COPD) met logopedie ?
is logopedie aan te raden, om je ademhaling beter onder controle te krijgen ? :
in rust, maar met name bij en na inspanning en hyperventilatie (anders / meer dan het "bekende" : uitademing met lippen getuit).
Op voorhand dank voor eventuele reacties.
Mvg
Maxime
Hoi Maxime,
Een logopedist kan je vooral helpen om beter te ademen in rust en tijdens het spreken. Voor een betere controle van je ademhaling bij inspanning moet je eerder bij een gespecialiseerde fysiotherapeut zijn.
Zelf heb ik astma en COPD en heb ik net een traject achter de rug bij een logopediste vanwege voortdurende misselijkheid. Omdat het hielp als ik kon boeren, had ik het idee dat die misselijkheid werd veroorzaakt door een verkeerde ademhaling waarbij ik te veel lucht inslikte. En daarom dacht ik dat zij mij kon helpen. Gebleken is dat het kwam door spanning in mijn bovenlichaam doordat mijn zenuwstelsel (na een paar buitengewoon vervelende ervaringen op de longafdeling van een ziekenhuis) flink uit balans was geraakt. Ik heb heel veel aan mijn logopediste gehad, ook al viel mijn probleem eigenlijk niet helemaal binnen haar vakgebied, alleen al doordat ik nu een beter inzicht heb in wat er aan de hand is en ik een heel stuk angst en onzekerheid kwijt ben.
Dus ik denk dat het ook bij jou zeker het proberen waard is om er een bezoek aan een logopedist aan te wagen. Veel succes!
Dank voor je zeer heldere reactie, Yvonne !