MRI scan en platliggen
09-09-2026 om 09:24 uurGoedemorgen,
Binnenkort moet ik en MRI scan krijgen en het probleem is dat ik niet plat kan liggen zonder benauwd te worden. Ik slaap met een paar kussens, zodat ik wat hoger lig en meestal op mijn buik of zij. Is er een manier waardoor ik de scan kan krijgen, zonder benauwd te worden? Zijn er aanpassingen mogelijk?
Ik begrijp dat zuurstof geen oplossing lijkt, maar zeker bij COPD kan het ademen echt gemakkelijker maken.
Het grote probleem bij MRI scans is dat mensen bewegen. Als je je niet goed voelt, dan kan je vaak wel doorzetten voor 20 min maar ga je nog meer moeite hebben om stil te liggen. Ik denk dat gewoon doorzetten echt niet zo eenvoudig is, zeker als het over een hoofd MRI gaat.
Ik ben bang dat ik ineens omhoog schiet als ik het benauwd krijg. Een extra puf helpt misschien, dat weet ik niet. Dankjewel voor het meedenken.
Dat is inderdaad waar ik bang voor ben. Als ik af en toe zou iets zou kunnen bewegen zou het misschien te doen zijn. Maar je moet volledig stil blijven liggen anders duurt het onderzoek nog langer.
Je maakt er gewoon doorzetten van terwijl dat absoluut NIET is wat ik vroeg. Misschien nog eens lezen!!
In dat geval is het misschien wel te lang. Wat wil de oogarts precies weten? Zou anders een CT scan een optie zijn? Dat duurt nl beduidend korter alleen ligt het er wel aan wat de oogarts wil weten.
Dag Yolanda,
Misschien kan ik je geruststellen. Ik heb veel MRI’s gehad, hoofd, borst, buik.
Mijn ervaring is dat ze er alles aandoen om het comfortabel te maken.
Bij een MRI van het hoofd / ogen komt het hoofd in een speciaal kussen en romp wordt ook ondersteund. Maakt het stilliggen makkelijker.
Je krijgt zo wie zo een saturatiemeter om je vinger, zuurstof gehalte wordt keurig in de gaten gehouden.
Ook is het zo dat je niet 100% plat ligt, is bij een MRI oog ook niet noodzakelijk. Via de gespecialiseerd verpleegkundige kunnen er afspraken gemaakt worden met de MRI afdeling.
Ruime planning, rustige en goede begeleiding en duidelijke instructie qua positionering op de MRI tafel.
Je zult niet de eerste en ook niet de laatste zijn die extra hulp en aandacht nodig heeft bij een MRI. Ze weten hoe te handelen, ze praten je er echt door heen. Ook laten ze weten dat je stil moet liggen en wanneer je even mag bewegen. Het is dus niet zo dat je 20 minuten doodstil moet liggen.
Heb er vertrouwen in.
Laat je t.z.t. nog even weten hoe het gegaan is?
Sterkte en groet KOKOO.
Een ct scan is helaas niet voldoende in dit geval. De oogarts wil meer weten over mijn pupillen die niet goed en ongelijk reageren op licht en nog wat andere dingen die niet kloppen. Al veel onderzoeken gehad maar dit is iets wat wel gedaan moet worden.
Dankjewel voor je reactie KOKOO. Jouw ervaring stelt me wel een beetje gerust en ik hoop dat het bij mij ook mee zal gaan vallen. Ik zal het zeker laten weten hoe het is gegaan.
Groetjes, Yolanda
Het spijt mij dat ik je bericht verkeerd geïnterpreteerd heb en je mijn bericht zo negatief opneemt. Mijn enige bedoeling was OP te helpen.
Prettige avond!
Paginering