ernstige allergie aan huisstofmijt

27-12-2009 om 01:12 uur

hallo,

ik heb al een paar jaar een voedselallergie, maar het laatste jaar heb ik ontdekt dat ik ook allergisch ben aan huisstofmijt (juij  :? )

heb al bepaalde testen laten doen (bloedtest en naar een longarts geweest) en blijkbaar vanuit mijn bloedtest ben ik zwaar allergisch eraan. je mag maar <0.35 kU/L hebben en ik heb er 54.10  ;(

uiteindelijk is het ingewikkeld bij mij wanneer ik mijn 'allergie aanval' krijg. de longarts verstaat hem er zelf niet aan en voel me dus ook niet erg geholpen.

Bij mij thuis lukt alles goed, moet ik nix speciaals doen van bedlinnen ofzo(gelukkig) maar als ik bij mijn vriend ga slapen is dat een ramp.. (daarmee dat ik het ontdekt heb) zodra ik op zijn bed lig moest ik beginnen niezen in het begin. nu is dat weg maar slaat het enorm op mijn luchtwegen. het is alsof ik moet echt sleuren achter zuurstof omdat mijn luchtwegen zodanig toegesnoerd worden (heel benauwelijk) in het begin was er ook die piepende adem maar soms voel ik alsof het erger en erger komt. ondertussen heb ik ontdekt dat het zijn (nieuwe) kussens waren. toen ik op mijn kussen lag geen probleem. ik lag 5 sec. op zijn kussen en ik begon al te piepen. kussens weg gedaan en het is al beter maar we vermijden toch om te blijven slapen bij hem.

maar onlangs was er een familiefeest, dus zaten we aan tafel en in the middle of nowhere begon ik jeuk te krijgen aan mijn keel(buitenaf) en langzamerhand voelde ik dat ik kortademig begon te komen en moeite begon te krijgen om te ademen. en het begon erger en erger te komen. meestal hoor je een mens niet in en uitademen, mij toen wel  :? heb 2 pilletjes genomen van singulair maar hielp niet, heb ook een puffer voor noodgevallen van serentide (maar als ik dat meermaals gebruik krijg ik daar jeuk van dus gebruik ik dit echt als het nodig is) maar het hielp ook niet.. was bang dat ik naar de spoed ging moeten gaan. uiteindelijk is het gekalmeerd maar toch is het geen gerust stelling.

kan dat soms zijn van een tafelkleed dat ik reageerde? zit daar ook huisstofmijt in?

uiteindelijk 2 dagen later voel ik nog altijd dat ik een 'aanval' gehad heb want als ik diep adem haal doet het pijn en is het gevoelig.

vraag mij af of mensen dat ook soms zo hevig meemaken en wat jullie dan proberen te doen om het te laten beteren..


Gr. maryline

29-12-2009 om 10:45 uur

Ik gebruik in dergelijke gevallen duovent EN ga weg uit de situatie.
ik reageer naast op huisstofmijt ook op bepaalde parfums, die mensen dragen of uit bepaalde wasmiddelen.
Bij gaan logeren of op hotel ed neem ik ook altijd mijn eigen hoofdkussen mee.
Ik zou toch iets van stofcontrole gaan doen, eenvoudig is vb om de maand alles van kussend, knuffels ed 24 uur in de diepvries, dat doodt alle mijten.
Prevel spray op zetels ed doe ik ook nu en dan, en dan elke dag stofzuigen 9centraal systeem of stofzuiger met allergiefilter) en 2 keer per week met nat poetsen.

Singulair doet trouwens niks bij aanvallen dus het heeft geen zin om dat dan extra te nemen.
Duovent inhalatie heltp binnen de 10 minuten bij mij (plus weggaan, anders red ik het niet)

Login of registreer om te reageren
29-12-2009 om 22:54 uur

ahzo..

wel als ik weg ga vanwaar ik problemen krijg stopt het niet bij mij.
ik moet dan wel iets nemen voor het betert..
en die 'duovent' moet je waarschijnlijk een voorschiftje hebben van de dokter..?

Login of registreer om te reageren
30-12-2009 om 20:31 uur

Ik heb helaas ook last van huisstofmeid allergie, en welke niet etc, en er zit dus niets anders op dan elke dag medicatie slikken ..., en gelukkig word er bij ons meerdere keren in de week gestofzuigd en word alles gesopt etc. en dat helpt wel goed, maar soms krijg ik ook nog wel eens last , maar gelukkig niet zoveel meer als zonder de medicatie;)

Login of registreer om te reageren
30-12-2009 om 20:36 uur
Reactie op Grunger


Ik heb helaas ook last van huisstofmeid allergie, en welke niet etc, en er zit dus niets anders op dan elke dag medicatie slikken ..., en gelukkig word er bij ons meerdere keren in de week gestofzuigd en word alles gesopt etc. en dat helpt wel goed, maar soms krijg ik ook nog wel eens last , maar gelukkig niet zoveel meer als zonder de medicatie;)


_O- Allergisch voor een huisstofmeid zou ik nou worden; ideaal iemand die het huishouden doet :+

Ik ben ook allergisch voor huisstofmijt; beide soorten :X Ze kunnen het ook testen via krasjestest

Login of registreer om te reageren